W jaki sposób kupić legalnie używane licencje?

Europejska Dyrektywa w Sprawie Oprogramowania 2009/24 / WE wymaga aby nabywca licencji posiadał dokumenty potwierdzające:

1. Że oprogramowanie zostało po raz pierwszy "wprowadzone do użytku" w Europie ("original Country of Use");

2. Jednoznaczną identyfikację firmy i produktów, które zostały zakupione - oryginalne unikalne Umowy Licencyjne klienta (LA) / numery SKU produktu;

3. Zaprzestanie użytkowania i odinstalowanie oprogramowania przez poprzedniego użytkownika.

4. Wszystkie zmiany właścicieli oprogramowania począwszy od pierwszej sprzedaży przez dystrybutorów firmy Microsoft.

Z powyższych względów przebieg transakcji może wydać się na pierwszy rzut oka nieco skomplikowany ale większość tych czynności jest wykonywana przez nas. Zawiłość procedury wynika z konieczności spełnienia wymagań zarówno ogólnych postanowień prawa jak i zastrzeżeń umów licencyjnych oraz zasad ustanowionych przez Microsoft. Będziemy Cię dokładnie informować o każdym kroku i przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty. W Twoich rękach pozostaje decyzja i dokumentujący ją podpis.

Przede wszystkim przyślij nam zapytanie o cenę i warunki dostawy. Wystarczy, że przedstawisz listę produktów, których potrzebujesz. Pamiętaj, że zajmujemy się wyłącznie licencjami Microsoftu: Open / MOLP, Select i Enterprise.

W ciągu 48 godzin przygotujemy dla Ciebie ofertę. Kiedy przekonasz się, że oferta jest dla Ciebie atrakcyjna przyślij nam zamówienie mailem lub tradycyjną pocztą.

W całym procesie wykonujesz tylko kilka czynności:

  • przysyłasz do nas zapytanie o cenę;
  • jeśli akceptujesz ofertę, to możemy kontynuować;
  • przysyłasz do nas zamówienie;
  • opłacasz fakturę aby zostać właścicielem licencji;
  • otrzymujesz dostęp do Secondary Software License Centre gdzie zgromadzone są wszystkie dokumenty związane z transakcją i legalnością licencji oraz pliki instalacyjne Twoich produktów;
  • możesz zainstalować produkt i rozpocząć jego eksploatację.

I już...

Aż do tej chwili gdy będziesz chciał się pozbyć tych licencji. Pamiętaj, że istnieje wtórny rynek oprogramowania! Przyślij nam prośbę o wycenę tych zbędnych licencji.


Spód

Partner