Blog

Informacje, opinie, ciekawostki o rynku wtórnym używanego oprogramowania


3 korzyści z zakupu używanej licencji Microsoft Office 2016 z rynku wtórnego
Korzyści z zakupu używanej licencji Office 2016 z rynku wtórnego

Niezależnie od tego, czy chcesz uaktualnić pakiet biurowy, czy po prostu zachować zgodność licencjonowania, koszt licencjonowania oprogramowania może być wysoki. Sprzedawca Microsoft automatycznie poinformuje Cię, że najbardziej opłacalnym sposobem prawidłowego licencjonowania firmy jest zakup Office 365 lub Azure i odejście od lokalnych licencji wieczystych do rozwiązania opartego na chmurze subskrypcji.

Czytaj dalej

Co musisz wiedzieć przy sprzedaży Twojego oprogramowania
Informacje o tym jak sprzedać Twoje nieużywane licencje.

Jeśli masz nadmiarowe licencje na oprogramowanie Microsoft, które nie robią nic dla Twojej firmy, jedną z najlepszych dostępnych opcji jest ich sprzedaż.

 

Dzięki temu możesz odzyskać zainwestowany kapitał z powrotem i dzięki temu mieć możliwość reinwestowania tych pieniędzy tam, gdzie są naprawdę potrzebne. Wielu naszych klientów przeznacza fundusze zebrane ze sprzedaży licencji na zmniejszenie kosztów związanych z przejściem do nowych wersji oprogramowanie Microsoft.

Czytaj dalej

Brexit aktualizacja: Dobra wiadomość dla rynku wtórnego oprogramowania.
Brexit nie wpływa na warunki sprzedaży używanych licencji

Wielka Brytania oficjalnie wystąpiła z Unii Europejskiej (UE) 31 grudnia 2020 r., wywołując wiele zmian podatkowych i taryfowych w niemal każdej branży. Na wtórnym rynku oprogramowania Brexit spowodował pewne zamieszanie wśród sprzedawców, co do tego, czy mają do czynienia z ukrytymi kosztami dostaw lub podatkami. W tym artykule zebraliśmy przegląd faktów związanych z handlem używanym oprogramowaniem na Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Czytaj dalej

Capex vs Opex czyli Office365 czy Office 2019
Lepiej policz czy bardziej się opłaca kupić używane licencje wieczyste czy płacić za rozwiązania chmurowe

Kiedy wydatki kapitałowe są lepsze niż wydatki operacyjne? Przykład z życia.

Firma przeszła z Office 2013 na Office 365 dla wszystkich swoich 4000 stanowisk bo tak robili wszyscy konkurenci.

Dowiedz się czemu się tej firmie opłacało zostać naszym klientem.

Czytaj dalej

Chcesz wymienić pakiet Office 2010 lub Office 2013?
Wymień Office 2010 lub Office 2013 na Office 2019

Korzyści z wyboru używanych wieczystych licencji

 Ponieważ firma Microsoft skończyła w październiku 2020 rozszerzoną pomoc techniczną dla pakietu Office 2010, organizacje, które nadal korzystają z tej wersji, mogą wierzyć, że ich jedyną ścieżką migracji jest usługa Office365 oparta na subskrypcji. Niemniej jednak istnieje bardziej opłacalne rozwiązanie, o którym większość sprzedawców Microsoft nie mówi: używane licencje wieczyste. Ta opcja może zapewnić bardziej aktualny pakiet Office za cenę porównywalną z roczną subskrypcja usługi Office 365.

Czytaj dalej

Długowieczna wieczysta licencja Microsoft Office!
Sprawdź koszty używanego oprogramowania, Office 2019, SQL Server, Windows Server

Jeśli śledzisz raporty branżowe, możesz nabrać przekonania, że pakiet Office 2019 wkrótce zniknie. Rzeczywistość jest jednak taka, że licencje wieczyste pakietu Office (tj. płać raz i używaj tak długo, jak chcesz) jeszcze nigdzie się nie wybiera, nawet jeśli Microsoft z radością przestałby nagle je sprzedawać.

 

Czytaj dalej

Microsoft pozywa kolejnego nieuczciwego dostawcę używanych licencji
Kupując używane oprogramowanie zwróć uwagę na dostawcę

Microsoft kontynuuje działania przeciwko nieuczciwym dostawcom używanych licencji.

W październiku 2019 r. Microsoft ogłosił, że pozwie niemiecką firmę Lizengo za nielegalną sprzedaż kluczy licencyjnych Windows i Office po mocno obniżonych cenach. Klucze, które były sprzedawane jako karty podarunkowe przez popularną niemiecką sieć supermarketów Edeka wzbudziły zainteresowanie Microsoft, gdy klienci zaczęli dopytywać o ich podejrzanie niskie ceny

Czytaj dalej

Blog
Spód

Partner