Chcesz wymienić pakiet Office 2010 lub Office 2013?.

DISCOUNT-LICENSING LTD. 2 WRZEŚNIA 2020

Ponieważ firma Microsoft skończyła w październiku 2020 rozszerzoną pomoc techniczną dla pakietu Office 2010, organizacje, które nadal korzystają z tej wersji, mogą wierzyć, że ich jedyną ścieżką migracji jest usługa Office365 oparta na subskrypcji. Niemniej jednak istnieje bardziej opłacalne rozwiązanie, o którym większość sprzedawców Microsoft nie mówi: używane licencje wieczyste. Ta opcja może zapewnić bardziej aktualny pakiet Office za cenę porównywalną z roczną subskrypcja usługi Office 365.

 

Chociaż Office365 jest potężnym narzędziem z wieloma wspaniałymi funkcjami, większość użytkowników faktycznie korzysta tylko z niewielkiej części pełnych możliwości pakietu. Jest to szczególnie istotne w przypadku organizacji, które były ogólnie zadowolone z używania starszych pakietów Office. Jeśli takie organizacje przeprowadzają migrację z powodu obaw o brak wsparcia, a nie z operacyjnego wymogu przejścia na nowszą wersję z powodu brakujących funkcjonalności. Innym problemem, z jakim borykają się te organizacje, jest to, że przejście na licencjonowanie subskrypcyjne, a nie okresowe wydatki na oprogramowanie, spowoduje wzrost rocznych kosztów operacyjnych IT. Początkowo koszty mogą wydawać się mniejszymi niż zakup oprogramowania na własność ale wydatki te będą powtarzane z roku na rok. Jeśli organizacja w przeszłości korzystała z tego samego pakietu Office przez 5 lat lub dłużej, przejście na subskrypcję będzie ogromnym wzrostem kosztów w tym okresie. Większość z nas zapewne zgodziłaby się, że w dłuższym horyzoncie czasowym zazwyczaj bardziej opłacalne jest posiadanie na własność niż abonament.

 

Microsoft nadal oferuje wieczyste wersje (jednorazowy zakup) pakietu Office, nawet jeśli sprzedawcy mogą sugerować, że jest inaczej. Dla podstawowej subskrypcji Microsoft 365 Apps for Business, która kosztuje około 94,80 GBP za użytkownika/rok, na pierwszy rzut oka cena jest atrakcyjna w porównaniu z jednorazową ceną zakupu Office Home & Business za 249,99 GBP. Jednak w niecałe 3 lata koszt abonamentu przewyższa koszt wersji płatnej jednorazowo. Czyli w przypadku organizacji, która wcześniej korzystała z pakietu Office przez 6 lub więcej lat, ich wydatki na oprogramowanie są ponad dwukrotnie większe. I to przy założeniu, że producent oprogramowania nie podniesie swoich cen w tym okresie. Tak, wypożyczając oprogramowanie, zawsze masz najnowszą wersję ze wszystkimi najnowszymi funkcjami ale czy te zwiększone wydatki przekładają się na tak wyniki finansowe na tyle lepsze, że równoważą te zwiększone wydatki? Prawdopodobnie nie.

 

Dla wielu firm rok 2020 był trudnym finansowo rokiem, więc możliwość pozostania przy oprogramowaniu, które użytkownicy już znają i to za znacznie niższe nakłady, jest bardzo atrakcyjna. W tym przypadku używanych licencji może stanowić naprawdę opłacalną alternatywę. Za dużo mniej niż koszt 2-letniej subskrypcji podstawowego pakietu Microsoft 365 organizacje mogą posiadać wieczystą kopię pakietu Office 2019 od Discount-Licensing. Większe oszczędności można uzyskać, kupując doskonały pakiet Office 2016, który będzie nadal objęty rozszerzonym wsparciem do października 2025 r. Dostępne są również opcje finansowania, jeśli istnieje potrzeba rozłożenia kosztów.

 

Jeśli Twoja organizacja chce wymienić swój pakiet Office 2010 lub Office 2013, Microsoft skieruje Cię do jednej ze swoich ofert subskrypcji, próbując uwieść Cię wszystkimi swoimi nowymi funkcjami i wyglądem. Ale czy zapewni wystarczający zwrot z inwestycji? Zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnące roczne nakłady podczas gdy większość użytkowników prawdopodobnie potrzebuje tylko ułamka możliwości wynajętego oprogramowania. Używane oprogramowanie od renomowanego dostawcy, takiego jak Discount-Licensing, może stanowić opłacalną alternatywę dla wynajmu. Licencjonowanie subskrypcyjne jest dobre dla firmy Microsoft, ale czy na pewno jest tak samo dobre dla Ciebie?

Recykling Licencji partner Discount-Licensing Ltd