Długowieczna wieczysta licencja Microsoft Office!.

DISCOUNT-LICENSING LTD. 18 MARCA 2021

Dlaczego Microsoft nie lubi wieczystego pakietu Office?

Po prostu dlatego, że mają bardziej opłacalną opcję i chcieliby, aby ludzie z niej korzystali: Office 365. Office 365 to usługa subskrypcji, w której zamiast płacić za licencję na oprogramowanie tylko raz, płacisz co miesiąc za przywilej możliwości korzystania z niej. To zdecydowanie lepsza opcja, przynajmniej dla Microsoft. Oczywistym jest, że lepiej mieć klientów płacących co miesiąc niż klientów okazjonalnych. Jest to sytuacja zdecydowanie lepsza dla microsoftowego cashflow. A co z użytkownikami?

W rzeczywistości posiadanie licencji na oprogramowanie nadal ma znacznie lepszy sens finansowy, bez względu na implementację.

 

Czy więc wieczyste licencje biurowe znikną?

Nie, na pewno jeszcze nie. Pomimo tego, że Microsoft mocno promuje Office 365 i tak naprawdę nie chce sprzedawać licencji wieczystych Office, jest on zbyt popularny, aby tak po prostu można było przestać go wspierać i oferować. Co prawda jeśli porozmawiasz z jednym z ich sprzedawców, prawdopodobnie będą chcieli porozmawiać tylko o subskrypcji. Pamiętaj, to kwestia ich prowizji.

 

Co powoduje, że użytkownicy nie chcą korzystać z Office 365? Głównie koszty. W dłuższym okresie subskrypcja jest dużo droższa. Modele subskrypcyjne wydają się znacznie bardziej przystępne kosztowo w krótkim okresie. I rzeczywiście są. Jednak większość użytkowników używa oprogramowania nieco dłużej niż dwa miesiące. Oprogramowanie staje się częścią sposobu działania firmy i zazwyczaj jest używane przez długie lata. W tym okresie koszty subskrypcji znacznie przewyższa całkowity koszt zakupu.

 

Warto też wziąć pod uwagę stałe bezpieczeństwo chmury; Microsoft jest jednym z największych dostawców oprogramowania na świecie, więc jest magnesem dla złodziei danych i hakerów, którzy nieustannie próbują przełamać ich zabezpieczenia. Wielu właścicieli firm preferuje perspektywę wewnętrznego zarządzania własnym bezpieczeństwem danych, a oprogramowanie lokalne pozwala na znacznie łatwiejszą drogę do tego. Szczególnie w dużych firmach. Twoje dane i dokumenty są przechowywane wg. Twoich zasad na Twoim serwerze a nie na serwerze, o którego zabezpieczeniach niewiele wiesz.

 

Przyszłość jest wciąż jasna dla licencji wieczystych Office 2019

Oznacza to, że pakiety Office Standard i Professional Plus, a także inne oprogramowanie lokalne, nadal cieszą się dużą popularnością i będą nimi jeszcze przez długi czas. Przejrzyj ofertę w Discount Licensing już dziś, aby zminimalizować zakupu aktualnych wersji licencji. Przed zakupem porównaj koszty zakupu używanych licencji w nowych lub starszych wersjach z wieloma planami subskrypcji. Porównanie kosztów między Office 365 a licencjami używanymi jest dostępne do pobrania z witryny Discount-Licensing.

 

Recykling Licencji partner Discount-Licensing Ltd